Deltagarlista


Deltagarlista för Red Bull Nordenskiöldsloppet per 2017-04-10.
Använd sökfältet för att söka efter enskild deltagare, eller klicka på rubrikerna för att sortera i listan. Observera att listan är bruten över flera sidor. Sidnavigering nås i botten av listan.


NamnEfternamnLandKönKlassKlubb
AlexCowan-SanluisGBMAmateurParsons Green XC Ski Club
AndersJohanssonSEMAmateurSundbybergs skidklubb
AndersOlssonSEMCompetitionTeam AO
AndersAuklandNOMCompetitionTeam Santander
AndersCarbonnierSEMCompetitionUmara Sports Club
AndreVollan JohanssonSEMCompetitionAmmarnäs IF
AndreaWickbomSEFCompetitionSävast Ski Team
AndreasOdungSEMCompetitionAmmarnäs IF
AndreasBlohmSEMCompetitionFilipstads SF
AndreasBerggrenSEMAmateurKustjägarnas IF
AndreasOlssonSEMCompetitionTeam AO
AndreasNygaardNOMCompetitionTeam Santander
AngusVillarGBMAmateurParsons Green XC Ski Club
AnneStaevesDEFAmateurLT Schlurfschritt
AntonHierschlägerATMAmateurSU Eidenberg
AntonioCicchettiSEMCompetitionVästerås SkidKlubb
ArkadiuszOgorzałekPLMAmateur
AtleAgerSEMCompetitionFöreningen studentidrott Luleå
Bent TommyLarsenNOMCompetitionTOBIL - Skagerak Sportsklubb
BernhardSteinacherATMAmateurAberseer Poscha
BirgerBengtssonSEMCompetitionOK Gipen
BjornRydvallSEMCompetitionTeam Igne / Lycksele IF
BjörnPeterssonSEMAmateurIK Hakarpspojkarna
BjörnSjöbergSEMAmateurMotala AIF skidor
BjörnHolzapfelDEMCompetitionTV Unterstrass Zuerich
BobImpolaSEMCompetitionSK Bore
BrianMcKeeverCAMCompetitionLifesport Ski Team
CarlesValència NebotESMCompetitionPUIGCERDÀ ESQUÍ CLUB
CharlieIsakssonSEMCompetitionMalgovik GoIF
ChristofferLindvallFIMCompetitionSki Team Mäenpää
ChristophFriedlDEMCompetitionxc-ski.de/AIN-Skimarathon Team
ClaesHjertmanSEMCompetitionTeam Jiezzah/Åkersberga SK
ClaireKlasérSEFAmateurOrsa
CzesławPłachytkaPLMAmateur
DanWallermanSEMCompetitionNacka Värmdö SK
DanielEdquistSEMCompetitionAxa SC /Team Jiezzah
DanielPeterssonSEMCompetitionGnosjö FK
DavidHerneGBMAmateurpro-trener
DenisKabanenRUMCompetitionopenski.ru
EilivLarsenNOMCompetitionNTNU BIL
EmilArnlundSEMCompetitionAxa sports club
EmmaBergströmSEFCompetitionKalix SK
EmmaErikssonNOFCompetitionMattila Ik
ErikSvenssonSEMAmateurAnundsjö if
ErikSveningssonSEMCompetitionGnosjö FK
ErikLarssonSEMAmateurMapix
ErikDanemarRUMCompetitionMoscow XSC
ErikMelin SöderströmSEMCompetitionÖstersunds SK
ErikWickströmSEMCompetitionUlricehamns IF
ErikJohanssonSEMCompetitionVästerås Skidklubb
ErwinReinthalerATMAmateurStreuner Skiclub
EsaMursuFIMCompetitionKuusamon Erä-Veikot
EsbjörnBrolundSEMAmateur
EvaThorelliSEFAmateurOK Gynge
FabianHästbackaSEMAmateurRembo IK
FabianHemströmSEMAmateurStorvreta IK
FrankSchulzDEMAmateurTeam schulz sportreisen
FrankAngelvikNOMAmateurUnderArmoustore
FredricSpiegelUSMCompetition
FredrikGranlundSEMAmateurMölndal Outdoor IF
FredrikSjöholmSEMAmateurNybro ski
FredrikHedlundSEMCompetitionRonneby OK
FredrikBernstenSEMCompetitionSpikbodarnas IK Östersund
FredrikForsgrenSEMAmateurTeam Jokkmokks Korv & Rökeri
FredrikBarkskogSEMAmateurUmara Sports Club
FredrikErixonSEMAmateur
GarethGriffinGBMCompetitionArmy Air Corps
GeorgJakhellnNOMCompetitionFossum IF
GeraldMayrhoferATMAmateurSKV Deutsch Kaltenbrunn
GerardEvansGBMAmateurLondon Region Nordic Ski Club
GerhardEckmaier jun.ATMCompetitionMariazellerland Classics
GerhardEckmaier sen.ATMAmateurMariazellerland Classics
GerthEkströmSEMAmateurOk Skogsvargarna
GiuseppeCicchettiITMCompetitionSci Club Gran Sasso Piana di Navelli
GløerWinsvoldNOMCompetitionNorkart BIL
GolwenKauffmannFRMAmateur
GöranOlssonSEMAmateurErikslunds SK
GöranKarlssonSEMAmateurGällivare Endurance
GöranHammarsonSEMCompetitionStockholms RK
GunderForsSEMCompetitionJunosuando IK
GunnarMorellSEMAmateurÄrna IF Uppsala Garnison
GunnarRasmussenNOMCompetitionTverrelvdalen IL
GunnarLindahlSEMCompetitionTeam Jiezzah/Sundbybergs IK skidor
HåkanNilssonSEMAmateurKarlslunds IF SF
HansTörnblomSEMAmateur
HansMäenpääFIMCompetitionSki Team Mäenpää
HasseGustafssonSEMAmateurUmara Sportsclub
HeikiPrantsEEMAmateurVõru Suusaklubi
HelenaEnqvistSEFAmateurUmara Sportsclub
HelgeVedvikNOMCompetitionGrong IL
HenrikLundgrenSEMAmateurKramfors-Alliansen
IdaSvenssonSEFAmateurKarlstad Multisport
IngelaGahneSEFCompetitionEnebybergs IF
IngelaKoskiSEFCompetitionPuoltikasvaara IFF
IngridHellbergSEFCompetitionRehns Bk
IsakNilssonSEMCompetitionGnosjö FK
IsakWillyssonSEMAmateurOK Gynge
JacobWestlingSEMCompetitionGrycksbo IF OK
JanZetterströmSEMAmateurForrest Gump Fitness
Jan ErikLäntaSEMCompetitionJokkmokks SK
Jan-RogerErikssonSEMCompetitionPuoltikasvaara IFF
JanneLindellSEMAmateurUppsala Vasaloppsklubb
JaroslawZablockiPLMAmateur
JensPantzareSEMAmateurTeam Pantzare HB
JimmySpolanderSEMAmateurNorbergs CK
JoacimRangedahlSEMAmateurSk Nor
JohanPeterssonSEMCompetitionGnosjö FK
JohanFurunäsSEMCompetitionIFK Mariefred
JohanSamuelssonSEMCompetitionSK Järven
JohanEkmanSEMCompetitionStrömnäs GIF
JohanLövgrenSEMCompetitionTeam Igne / Vännäs SK
JohanAlbertssonSEMAmateurUmara Sports Club
John-ArneGrønåsNOMCompetition
JohnneAdermarkSEMAmateurTeam B3IT
JonSamuelssonSEMCompetitionBålsta SK
JonasEkebergSEMAmateurAvesta OK
JonasSigvardsonSEMCompetitionGnosjö FK
JonasBystedtSEMCompetitionHemsö IF
JonasHägerSEMCompetitionLivgardets IK
JonasMadsenSEMAmateurTeam AdelsCykel
JonasColtingSEMAmateurTeam Colting Coaching
JonasBergqvistSEMAmateur
JoonasLämsäSEMCompetitionFöreningen Studentidrott Luleå
JörgenBrinkSEMCompetitionBrink Ski Team
JörgenRasmussenSEMAmateurNybroski
JørgenAmdahlNOMCompetitionNTNU-BIL
JørgenWalsøeNOMCompetitionTeam Armourstore
KarinMossberg SonnekSEFAmateurFunäsdalens IF
KarlJanyATMAmateurSKV Deutsch Kaltenbrunn
KennethHagmanSEMAmateurSvenska Marinvaror
KentBerglundSEMCompetitionIfk Bergvik
KimQuarnströmSEMCompetitionUtbrytarna SK
Kjetil HagtvedtDammenNOMCompetitionTeam Leasseplan
KlasNilssonSEMCompetitionSkellefteå XC/ Team Igne
KlausHankeFRMCompetitionPremanon Ski Club
KnutKronstadNOMCompetitionRomerike Ultraløperklubb
KristinAgersborgNOFAmateur
KristinaBerggrenSEFAmateur
KristofferNielsenNOMCompetitionIF Ørn
L-ONilssonSEMAmateurFörsvarsmaktens sportklubb
LarsMartinssonSEMCompetitionIFK Grängesberg
LarsNilssonSEMCompetitionStrömnäs GIF
Lars-ErikPerssonSEMCompetitionKarlslunds IF
Lars-ErikPersonSEMAmateur
LarzAnderssonSEMCompetitionKarlslunds IF
LeifÅhmanSEMCompetitionHägersta IF
LennartFrommegårdSEMCompetitionKarlslunds IF
LennartFonadSEMAmateur
LinusJohanssonSEMAmateurBorås SK
MacaulayDempseyGBMAmateurArmy Air Corps
MagnarSætreNOMAmateur
MagnusGraasSEMCompetitionOK Linné
MalinKällmanFIFCompetitionTeam Sportia Mattsson
MariaHierschlägerATFAmateurSU Eidenberg
MariaJämtelidSEFAmateurUmara Sportsclub
MariusSvanevikNOMAmateur
MårtenLevinSEMAmateurForsmarks IF
MartinLundbergSEMCompetitionFredrika IK
MartinVanousCZMAmateurGEODEZIE UNO
MartinPrinzATMCompetitionSC-Lilienfeld
MartinLundströmSEMAmateurUppsala
Mathis OliverPenthaNOMCompetition
MatsNilssonSEMCompetitionEkshärads SF
MattiNylundSEMCompetitionSigtuna OK
MattiasNilssonSEMCompetitionLuleguttene
MattiasLindSEMAmateurRehns BK Skidor
MattiasPerssonSEMAmateurTerriblethuesdays
MattiasPeterssonSEMCompetition
MaximilianSchattauerSEMCompetitionTeam Jiezzah/Älvdalens IF
MaximilianGoldmannCHMCompetitionTV Unterstrass Zürich
MelletTveråNOMCompetitionKorgen IL
MichaelSeitzDEMCompetitionSpeedteam Freiburg FT1844
MichaelFörsterDEMAmateurxc-ski.de A|N Skimarathon Team
MikaelEldblomSEMAmateurLugi
MikaelStenqvistSEMCompetitionSävast Ski Team IF
MikaelWallénSEMAmateurStorvreta IK
NatalieRecSEFAmateurUmara Sportsclub
NicklasEnlundSEMCompetitionEksjö SOK
NiclasWardSEMAmateurMälarö SOK
NiklasLindellSEMAmateurMälarö SoK
NiklasWennbergSEMAmateurRandonneur Stockholm
NiklasPittja GranlundSEMAmateur
Nils-FredrikMörnerSEMAmateurTeam Måns
NinaEwerlöfSEFAmateurForserums SOK
NinaLintzénSEFCompetitionStudentidrotten i Luleå
OliviaHanssonSEFCompetitionKarlslunds IF
OlleBystedtSEMCompetitionHemsö IF
OlleOlssonSEMCompetitionSK Bore
OlliKoskelaFIMAmateurJaakon Samoojat
OscarNilssonSEMCompetitionFilipstad SF
ØysteinNilsenNOMCompetitionSportsklubben Rye
Øyvind MoenFjeldNOMCompetitionTeam Santander
PålOlofssonSEMCompetitionAXA Sports Club
PärAnderssonSEMAmateurNorbergs CK
PatrickHanssonSEMCompetitionKarlslundsif
PatrickKlasérSEMAmateur
PatrikBirganderSEMAmateurAXA SC
PatrikRungSEMAmateurIk stern
PelleEwaldSEMAmateur
Per-ErikHöglundSEMCompetitionSkellefteå XC
Per-olovJohnssonSEMAmateurSok karlsborg
PeterWesterlundSEMAmateurHäverödals Sportklubb
PeterSkogertSEMCompetitionJMs Personalförening
PeterMajakPLMCompetitionLyn Ski
PeterÅhlenSEMAmateurNorbergs CK
PeterForsbergSEMAmateur
PetterAlapääSEMCompetitionLuleguttene
RianneDasselaarSEFCompetitionJokkmokks SK
RichardSylwanderSEMAmateur
RickardKjelkenesSEMCompetitionEkshärads SF
RikardOlofssonSEMAmateurMörbyfjärdens IF
RikardTynellSEMCompetitionTeam Tynell
RobertGladGBMAmateurAXA SC
RoineSchölinSEMAmateurLaholms IF OK
RoineÅströmSEMCompetitionSpöland Vännäs IF
RolandFjellströmSEMCompetitionKarlslunds IF
RolfOlofssonSEMAmateurAxa Sports Club
RonnyWiklundFIMAmateur
RonnyWiklundFIMAmateur
RoyAresvikNOMAmateurTeam armourstore
SabineHermsSEFAmateur
SaraKarlssonSEFCompetitionGnosjö FK
SebastianAldénSEMAmateurAvesta OK
SimonSundmanSEMAmateurälvsby SK
SimonNordlundSEMCompetitionJokkmokks SK
SimonBjurènSEMCompetitionsågmyra sk
SimonDräyerCHMCompetitionSC Lenk
SimonJohanssonSEMCompetitionVännäs SK
SimonDouglasGBMCompetitionXC Gold
SimonLundströmSEMCompetition
SörenKoskiSEMCompetitionBergens IF
StåleBergmannNOMAmateurTeam Armourstore
StefanUndvallSEMAmateurFalun
StefanLindgrenSEMAmateurHäverödals SK
StefanKemiSEMAmateurIFK Mora SK
StefanKarlssonSEMCompetitionRonneby OK
StefanRodheimSEMAmateurSK Glädjen
StefanPraherATMAmateurSU Eidenberg
StefanAnderssonSEMCompetitionUppsala Vasaloppsklubb
SteinJohnsonNOMAmateurHuringen IF
StephenLynchUSMAmateur
Stig H.JørgensenNOMCompetitionNTNU BiL
StinaHöglundSEFCompetitionSkellefteå XC
StinaFranzonSEFAmateurStora Tuna IK
StuartStevensUSMAmateurStowe Nordic Outing
SusanneRiekkolaSEFAmateur
SvanteHornSEMAmateur
SvenLöfvenbergSEMAmateurHällefors SK
SverreHenriksenNOMCompetition
TaunoAntsmäeEEMAmateurRGB
TeemuVirtanenFIMCompetitionFinlandia-hiihto Team
ThereseNäsmanSEFAmateur
TheréseNordlundSEFAmateurVästerås Skidklubb
ThobiasPetterssonSEMAmateur
ThomasRaachDEMCompetitionLanglauf.company
ThomasJernengSEMAmateurNybro Ski
ThomasSteindlDEMCompetitionSC Monte Kaolino Hirschau
ThomasLövenekeSEMCompetitionUmara Sportsclub
ThomasBergSEMAmateur
ThomasForsströmSEMAmateur
ThomasSjögren GustafssonSEMAmateur
ThommyLarssonSEMCompetitionTeam B3IT
TiitRiisaloEEMAmateur
TobiasReinthalerATMAmateurBergbiker Gastein
TobiasTannSEMAmateur
TomasAlmqvistSEMCompetitionSärna SK
TomasJelinekSEMCompetitionTeam Jiezzah/Sundbybergs IK skidor
TomasWaldebäckSEMAmateur
TomekJanssonSEMAmateurTeam B3IT
TommieLindblomSEMCompetitionStockholms Rullskidklubb
TommyGustafssonSEMCompetitionHemmingsmarks SK
TommyStavrumNOMAmateurLommedalens Gubbelandslag
TommyHågensenNOMCompetitionSkonseng UL
TonyBorgrydSEMAmateurNybro ski
Torben MichaelHansenDKMCompetitionHolte
TorbjörnAnderssonSEMCompetition
ToreOräddSEMCompetition
TrygveJensenSEMCompetitionNässjö SKI
UlfLekebornSEMCompetitionIFK Lindesberg
UlfStenmanFIMAmateurLarsmo IF
UlfSvenssonSEMAmateur
Ulf ÅkeHäggbladSEMCompetitionIK Studenterna
UrhoHaksoSEMCompetitionEngelbrektsloppet
VeronicaNoringSEFAmateur
VladimirIvanovRUMAmateur
WolfgangStrasserATMAmateur
YngveSandøyNOMAmateurBYE
YvonneKemiSEFAmateurIFK Mora SK